Všechny novinky

100% hypotéku již nedostanete ?

čtvrtek, 01 září 2016 00:00

Chystáte se pořídit byt, dům, pozemek, jakoukoli nemovitost a nemáte ani trochu vlastních zdrojů? Co zatím šlo bude od října 2016 nemožné.

Vyplývá to mimo jiné z jednoho odstavce ze Zprávy o finanční stabilitě, vydané Českou národní bankou pro rok 2015/2016:

ČNB zpřísňuje některé parametry svého Doporučení pro poskytování úvěrů zajištěných rezidenční nemovitostí.

ČNB přistupuje ke zpřísnění svého Doporučení k řízení rizik spojených s poskytováním retailových úvěrů zajištěných rezidenční nemovitostí zejména ve směru snížení maximálních hodnot LTV. Dosavadní maximální limit LTV ve výši 100 % bude snížen od 1. 10. 2016 na 95 % a od 1. 4. 2017 na 90 %. Stávající doporučený limit 10 % z objemu nově poskytnutých úvěrů v rozmezí hodnot LTV 90–100 % se od 1. 10. 2016 změní na 10 % z objemu nově poskytnutých úvěrů v rozmezí hodnot LTV 85–95 %. Následně se od 1.4.2017 limit stanoví na 15 % z objemu nově poskytnutých úvěrů v rozmezí hodnot LTV 80–90 %. ČNB dále institucím nově doporučuje, aby za využití všech dostupných informací identifikovaly, zda úvěr slouží k financování vlastnického bydlení, nebo k nákupu nemovitosti jako investice. Pokud u žádosti o úvěr investičního typu shledají souběh charakteristik s vyšší úrovní rizikovosti, měly by uplatňovat LTV v maximální výši 60 %. V případě, že by domácí trh nemovitostí v dalším období vykazoval rostoucí známky přehřívání, ČNB by podmínky dále zpřísnila a případně by využila další nástroje dané legislativou.

Jinými slovy, do dnešní dní bylo možné si vypůjčit peníze od komerčních bank ve výši 100% hodnoty nemovitosti, kterou dlužník ručil (přesněji do výše odhadu, který si zajistila sama banka). To od října 2016 bude vyloučeno. A jak výše můžeme číst, od dubna 2017 bude ještě hůř, zájemce o hypotéku bude muset mít nejméně 10% vlastních prostředků.

Banky ovšem sdělují, že toto rozhodnutí ČNB nebude mít výrazný vliv na koncové klienty a to zejména proto, že podíl tzv. 100% hypoték byl zanedbatelný.

No, nevím, mě připadalo, že 100% hypoték bylo docela dost.

(CER)

 

Kompletní informace o vývoji cen nemovitostí v Třebíči a okolí, I. čtvrtletí 2016

sobota, 14 května 2016 00:00

Situace v prvním kvartálu je v mnohém podobná závěru roku 2015. Na třebíčském trhu vládne obrovská chuť nakupovat. Nálada je stále velmi optimistická. Úrokové míry hypoték jsou od dubna 2015 na svém dlouhodobém minimu. V březnu letošního roku byla dokonce průměrná úroková míra pod 2%.

Třebíč se stále potýká s extrémně nízkou nabídkou bytů. Hlad je v současnosti bytech všech velikostí. Poptávka však již od přelomu roku 2014 a 2015 značně převyšuje jejich nabídku a proto Třebíč zažívá nevídaný realitní boom. Na přelomu roku a prvním kvartálu 2016 si růstem prochází především větší panelové byty o dispozici 2+1, 3+1 a 4+1. Umístění bytu zásadně ovlivňuje cenu nemovitosti i dnes, nicméně v Třebíči neexistuje v současnosti lokalita, kde by se byty neprodávaly.

Kupujícím často „uteče“ i několik nabídek, než svoji nemovitost koupí. Tato situace kupující nutí akceptovat stále vyšší a vyšší ceny. U bytů, kde není nabídková cena příliš vysoká, pak často dochází k přeplácení zájemci.

Zájemci o nové bydlení se musí připravit na vyšší ceny a také na to, že jen velmi těžko seženou byty, které jsou ihned k nastěhování.

V posledním půlroce je patrný také zvýšený zájem o pronájmy. Průměrná doba, po kterou se hledá zájemce, se za poslední rok zkrátila na polovinu a cena pronájmů roste.

Růst cen pokračuje také u Domů a pozemků.


Vývoj úrokových sazeb

Hypoindex_2_2016_1V průběhu roku 2015 došlo k velmi mírnému navyšování průměrných sazeb. Nicméně na konci roku sazby opět klesaly. S příchodem jara se banky pustily do dalšího kola snižování sazeb a výsledkem byl březnový pokles průměrných sazeb Fincentrum Hypoindexu pod 2 %.

Objem uzavřených hypoték za první kvartál letošního roku oproti loňsku je o 28% vyšší. Očekává se, že pokud se nic zásadního nestane, tak letošní rok bude pro banky ještě úspěšnější než rekordní loňský rok.


Vývoj cen nemovitostí v Třebíči a okolí

Růst cen nemovitostí je způsoben několika faktory. Celkovým růstem ekonomiky a nejnižšími úrokovými sazbami v historii. Dále se jedná o přebytek volných peněz na trhu.

Za těchto podmínek zůstává optimistická nálada a obrovská chuť nakupovat. Spousta lidí od roku 2008 odkládala nákup nebo změnu bydlení k lepšímu, nyní se snaží svoje potřeby realizovat. Tuto snahu ještě urychluje strach, že pokud odloží nákup byť o několik měsíců, budou ceny ještě vyšší.

Byty

Zájem o byty ani v prvním kvartálu neklesal.

Chuť nakupovat je stále mnohem větší než chuť prodávat. Nicméně se již čím dál častěji objevují majitelé, kteří chtějí využít vysoké poptávky a dobře zpeněžit svoji nemovitost. Uvědomují si, že tak rychlé tempo nemůže vydržet věčně.

Již během loňského roku se probudil zájem o panelové byty. Právě u panelových bytů dochází v posledním roce k nejrychlejšímu růstu. V první polovině roku 2015 to byly spíše malé byty v dobré lokalitě, nicméně v posledním půlroce velmi dynamicky roste poptávka a tím pádem i ceny panelových bytů.

Jestliže se panelový byt 3+1 v původním stavu v Třebíči dal koupit v roce 2014 za 950.000 Kčv březnu 2016 byste za ten stejný byt zaplatili již více než 1.200.000 Korun.

Poptávka je obrovská i v méně vyhledávaných městských částech Třebíče. Například na panelový byt 3+1 v původním stavu v Borovině se během několika dnů přihlásilo bezmála 8 zájemců.

Obecně dostupné statistiky růstu realizovaných cen v Třebíčí neexistují. Nicméně na základě prodejů RE/MAXu a dle cen uvedených v kupních smlouvách (s využitím www.1cenovemapy.cz) odhaduji, že se větší panelové byty prodávaly o 25 až 30% dráž než v prvním kvartálu roku 2015.

Jak již bylo řečeno v úvodu, kupujícím často „uteče“ i několik nabídek, než svoji nemovitost koupí. Tato situace kupující nutí akceptovat stále vyšší a vyšší ceny. U bytů, kde není nabídková cena příliš vysoká, pak často dochází k přeplácení zájemci. Toto Třebíčáci zažívali naposledy před začátkem ekonomické krize, v letech 2006 až 2008.

To s sebou často nese nevoli těch, kteří tento souboj o byt prohráli. Přece jen český člověk není na navyšování cen zvyklý. Obzvláště v době, kdy se supermarkety předhání s nálepkami se slevou 20, 33, 50 a 70%.

Na konci prvního kvartálu 2016 lze již konstatovat, že ceny většiny třebíčských bytů dosahují cen jako roce 2008.

 

Pronájmy

Zájem o pronájem v Třebíči roste. V posledních měsících se průměrný čas pronajmutí bytu v Třebíči zkrátil na polovinu. Dá se tedy předpokládat, že pronajímatelé na tuto situaci budou reagovat a ceny pronájmů půjdou nahoru.

Důvodem oživení zájmu o pronájmy je především růst cen bytů a tím pádem snížení dosažitelnosti vlastního bydlení.

Domy

Poptávka po rodinných domech je dlouhodobě vysoká. Ceny domů po roce 2008 nezažily takový propad jako například panelové byty. Zájem o bydlení v rodinných domech je dlouhodobě v Třebíči a okolí velký. Vysoká poptávka v posledním roce vyvolává růst cen i v tomto segmentu. Nicméně jeho dynamika není zdaleka tak vysoká jako u malých panelových bytů v roce 2015 a větších panelových bytů v posledních měsících.

Do kurzu se opět dostává chataření a chalupaření. Důvěra v ekonomickou situaci rodin zájem o rekreační bydlení v posledním roce zvyšuje. Jen loni stoupl nákup v rámci celé České republiky o téměř padesát procent oproti roku 2014. A Třebíč rozhodně nejde proti proudu.

Pozemky

Stavebních pozemků je málo. Vysoká poptávka a růst cen pokračuje i zde. I co se týče pozemků, je situace v Třebíči a okolí podobná situaci v roce 2015.


Co se dá očekávat v roce 2016

Navzdory dlouhodobému očekávání úrokové sazby zatím stále klesají. Průměrná úroková sazba je v tuto chvíli pod 2%, ale výjimkou nejsou ani sazby hypoték kolem 1,79%. Aktuální prognózy z dílny ČNB hovoří o „stabilitě tržních úrokových sazeb na stávající velmi nízké úrovni“, zvyšování úrokových sazeb se zřejmě odložilo na rok 2017. Pro letošní rok se tedy dá očekávat setrvalý stav nebo dokonce velmi mírný pokles.

Růst cen je způsoben nízkou cenou hypoték, a také faktem, že se daří české ekonomice. Zaměstnanost je vysoká, firmy postupně přistupují ke zvyšování platů a ochota lidí utrácet roste. Dále se jedná o přebytek volných peněz na trhu. Ceny rostou i z důvodu zdražování vstupů ve výstavbě. To se týká primárně novostaveb, což sekundárně ovlivňuje celý trh.

Zákazníci však nekupují byty a domy jen pro vlastní bydlení, ale také jako investici. Nízké úrokové sazby na světových finančních trzích způsobují, že řada konzervativních aktiv, jako jsou státní dluhopisy, spořící účty nebo termínované vklady, přestává přinášet dostatečně atraktivní výnos. Domácnosti tak stále častěji hledají příležitosti ke zhodnocení volných peněz jinde. Mnohdy je nacházejí na trhu realit a neváhají si na pořízení bytu nebo domu určeného k pronájmu či prostému uložení peněz část prostředků půjčit.

Nabídka volných nemovitostí se během posledního roku a půl postupně snižovala. A právě rostoucí převis poptávky nad nabídkou nahrává dalšímu růstu cen realit.

Vysoké ceny nemovitostí začínají lákat prodávající, kteří nechtějí nemovitost dále držet a uvědomují si, že takováto situace na trhu nemovitostí nemůže vydržet věčně. Dynamika růstu připomíná předkrizová léta 2007 a 2008.

Vzhledem k rychlému růstu cen během celého roku 2015 i začátku letošního roku se dá očekávat postupné chladnutí poptávky a tím pádem i zpomalení růstu cen. Období příznivých cen nemovitostí končí. Je čím dál zajímavější prodávat.

Pokud se něco zásadního nestane, dá se předpokládat, že růst cen nám vydrží minimálně do konce roku. Osobně si myslím, že tempo růstu se už během roku 2016 bude snižovat. S růstem cen si méně lidí může dovolit koupi vlastní bydlení.

Dostupnosti nákupu vlastního bydlení nepřispěje ani dlouho očekávaná novela daně z nabytí nemovitých věcí. Otázkou zůstává začátek její platnosti. 4% daň z nabytí přejde na kupujícího. Vzhledem k tomu, že banky jsou připraveny tuto daň kupujícím financovat, se nic dramatického zřejmě nestane.

Do popředí se bude postupně také dostávat klasické nájemní bydlení, které na tuto situaci bude reagovat růstem cen pronájmů.

Druhý scénář může znamenat pokračování nebo dokonce zrychlení růstu cen. Vzhledem k tomu, že se média a prodejci předhání v pozitivních prognózách a doporučeních nakupovat, není tento scénář vyloučen. To by však do budoucna mohlo znamenat o to strmější pád.

Co lze tedy s jistotou vůbec říct? Že po tomto boomu, který zažíváme, bude docházet zase k určitému zpomalení realitního trhu. To je zcela přirozené. Realitní trh se vyvíjí cyklicky. Kdy se však vývoj cen obrátí směrem dolů, nelze s jistou předpokládat. Bude to již v roce 2017 (jak předpokládá většina odborníku)?

Miroslav Prokeš, majitel RE/MAX Stars


Fincentrum hypoindex (I. 2003 až III. 2016)

Hypoindex_1_2016_1

ČSU – Index realizovaných cen starších bytů (I. 2008 až IV. 2015)

CSU_Indexy_realizovanych_cen_bytu_2016 1

ČSU – Indexy cen bytů (I. 1998 až II. 2015)

CSU_7_30_Indexy_cen_bytu_2016 _11

ČSU – Ceny bytů (I. 2005 až II. 2015)

ČSU_3_140_Ceny_bytu_CR_2016_1ČSU_1_140_Nabidkove_ceny_bytu_2016_1

 

 

Shrnutí vývoje cen bytů, domů a pozemků v Třebíči za rok 2015 a výhled na roku 2016

úterý, 29 března 2016 00:00

Času nízkých cen nemovitostí již odzvonilo. Ceny bytů v Třebíči rostou již dva roky po sobě. Zatímco na počátku roku 2015 enormně rostla poptávka po malometrážních investičních bytech v Třebíči , v závěru roku se prodávalo vše. 

Během roku 2015 se úrokové sazby hypoték pohybovaly na svém historickém minimu. Sazby do poloviny roku klesaly, pak se krátce zvedly, ale v listopadu a prosinci šly opět dolů. 

Nálada na trhu byla optimistická. Rostoucí ceny nemovitostí pak probudily chuť nakupovat u těch, kteří během minulých let nákup odkládali a přiměly je ke koupi.

Růst cen se projevil nejvíce u panelových bytů na sídlištích. V roce 2015 ceny v Třebíči vzrostly o více než 20 %.

Poptávka rostla i po rodinných domech a stavebních pozemcích v Třebíči a v obcích s dobrou dostupností do Třebíče.

Vývoj úrokových sazeb

Hypoindex_4q

Rok 2015 na hypotečním trhu přepisoval všechny rekordy. Předčil tak doposud rekordní rok 2013 ve všech kategoriích. Historicky nejvyšší jsou nejen objem a počty, ale i průměrná výše hypotéky. Lidé si loni půjčovali čím dál vyšší částky.

Různé akce, slevy a nízké úrokové sazby přilákaly v roce 2015 do bank celkem 104 639 klientů, kteří si sjednali hypoteční úvěry v celkovém objemu za 190,42 miliard korun. Nejvyšší průměrná výše hypotéky byla v prosinci a to 1.913.396 Kč.

V říjnu již bylo citelné postupné navyšování úrokových sazeb některých bank, které začalo již v první polovině roku. Nicméně v listopadu a prosinci sehrály významnou roli akční nabídky pro povzbuzení trhu u některých bank a průměrné ceny šly opět dolů. V prosinci průměr úrokových sazeb spadl na 2,06%, čímž se přiblížil k historickému minimu z května a června.

Vývoj cen nemovitostí v Třebíči a okolí

Byty

Graf ČSU 3 2016 4

Oživování trhu, které bylo patrné již od roku 2014, se naplno projevilo v loňském roce. Již v prvním čtvrtletí roku 2015 jsme zaznamenali vysokou poptávku především po menších bytech.

Nejčastějším uváděným důvodem růstu poptávky je stav ekonomiky a především pak cena a dostupnost hypoték. Ceny bytů sice nebyly loni tak příznivé jako před čtyřmi lety, jejich nárust ale začal vyčkávání prodražovat a zájemcům se tak nevyplatilo rozhodnutí o koupi odkládat. Očekávaný růst hypotečních sazeb a rychlý růst cen nemovitostí poptávku ještě urychlil.

Od roku 2013 rostl postupně zájem investorů o nákup malometrážních bytů za účelem dalšího pronájmu. V roce 2015 byl poměr drobných investorů při koupi bytů 1+1 a 2+1 pět z deseti kupujících.

Postupně se výrazně zvyšovala poptávka i u větších bytů v Třebíči. Zájem rostl o sídliště, kde od pádu trhu v roce 2008 ceny poklesly nejvíce. Poptávka směřovala i do dříve méně atraktivního sídliště Borovina za rybníkem. Nabídka v rámci Třebíče již byla tak malá a lidí schopných a ochotných nakupovat bylo hodně, bytů málo. A nejenom tento fakt hnal ceny raketově vzhůru.A ceny rostly rychleji než v Praze.

Pokud se však bavíme o cenách k prosinci 2015 vůči prosinci 2014, je růst znatelně vyšší. Troufnu si odhadnout, že u menších panelových bytů to bylo rozhodně více než 20 %. V některých lokalitách a u některých našich prodejů to bylo i výrazně více než 20%. Ceny bytů již v Třebíči překonaly své maximum z roku 2008.

Poslední kvartál roku 2015 se v Třebíči potýkal s extrémně malou nabídkou bytů. Závěr roku nabídku téměř „vyluxoval“. Lidé neměli co koupit, a tak byli někteří ochotni koupit i byty předražené v řádu několika desítek tisíc korun.

Pronájmy

V Třebíči ceny pronájmů na rozdíl od pořizovacích cen bytů v roce 2015 nerostly. Důvodem je široká nabídka pronajímaných bytů.

Naopak je stále těžší najít kvalitní nájemníky v době, kdy si každý může snadno pořídit vlastní nemovitost. Nároky nájemníků rostou. To se projevuje nižší obsazeností bytů v horších lokalitách a u bytů v horším stavu. Za posledních 5 let se standard „bytu k pronájmu“ výrazně posunul. Nájemníci jsou náročnější. Mohou si vybírat. Raději jdou do zánovních a pěkně zrekonstruovaných bytů, kde si sice připlatí, ale díky široké nabídce to není moc. 

Třebíčský trh s pronájmy je dlouhodobě stabilní. Navíc, s růstem pořizovacích cen vlastního bytu, je bydlení v nájmu oproti bydlení ve vlastním levnější.

Kdy tedy ceny nájmů porostou? U kvalitních pronájmů se dá růst očekávat v horizontu několika málo let. Z dlouhodobého hlediska ceny nájmů vždy kopírují růst cen nemovitostí.

Domy

O domy v Třebíči a těsném okolí je stabilní zájem a po roce 2008 u nic nedošlo k tak markantnímu poklesu cen jako u např. zmiňovaných panelových bytů. Domů je v Třebíči prostě málo. To způsobuje pozvolnější pády a méně strmé růsty.

I když ceny bytů rostly rychleji než ceny rodinných domů, je výrazné oživení poptávky a růst cen patrný i v této oblasti. Ceny rodinných domů šly nahoru jak v Třebíči, tak v okolních obcích. Nedostatek bytů a růst jejich cen samozřejmě nutí mladé rodiny k úvahám, zda za ty ceny není lepší koupit rodinný dům. Nicméně masivní útěk lidí z Třebíče za levnějším bydlením do menších obcí se nekonal. Z obavy časově náročného dojíždění za prací a studiem většina z nich zůstává v občansky vybavenější TřebíčiStarší lidi, které idylka venkova také láká, drží v Třebíči především dostupnost zdravotní péče.

Pokud se lidé rozhodnou pro novostavby, nechtějí třípatrové vily, sklepy a prádelny. V kurzu jsou třípokojové a čtyřpokojové domy se zahradou, požadována je garážprostory pro uložení kol a zahradního nábytku. Zájem je zejména o menší řadové domy či velmi kvalitní energeticky pasivní solitérní domy.

Cenu rodinného domu zásadně ovlivňuje dostupnost do Třebíče. Čas dojezdu do Třebíče  jsou stále klíčové.

Pozemky

Pozemků, na kterých se dá okamžitě stavět, je v Třebíči a blízkém okolí žalostně málo už mnoho let. Proto ceny pozemků příliš neklesaly ani po roce 2008, dokonce v některých lokalitách výrazně rostly. V roce 2015 se růst spíše urychlil.

S rostoucí vzdáleností od Třebíče ceny pozemků rychle klesají. Lidé ani dnes nechtějí jezdit do Třebíče déle než 10 minut.

Co se dá očekávat v roce 2016

Očekávám, že růst cen bude v roce 2016 a zřejmě i v roce 2017 pokračovat. Již během letošního roku předpokládám postupné zklidnění realitního trhu a zpomalení růstu cen.

Pokud jde o úrokové sazby, tak to vypadá, že v roce 2016 se žádné dramatické změny neplánují. Nikde se nepíše ani nemluví o nějakém rychlém růstu sazeb. Úrokové sazby zřejmě porostou jen plíživě. Uvidíme také, zda budou pokračovat masivní hypoteční akce bank jako v závěru prvního i druhého pololetí 2015. Ty by mohly sazby udržet blízko u dna loňského roku.

Kondice ekonomiky je hodnocena médii stále velmi dobře, podobné to je i s výhledem do blízké budoucnosti několika let. Všechny indikátory nasvědčují tomu, že ceny nemovitostí ještě chvíli porostou. Úrokové sazby hypoték by se měly držet nízko, nezaměstnanost je velmi nízká, hospodářský růst vysoký. Nicméně první vlaštovky méně optimistických scénářů se již objevují. Někteří větší investoři již sešlapují brzdu a do nových projektů s delším horizontem realizace než 2 roky se nechtějí pouštět.

Při stávajících cenách je pro drobné investory, kteří očekávají vysokou návratnost, nákup bytu pro další pronájem čím dál tím méně zajímavý. Úrokové sazby zůstávají zatím sice nízké, ale jistina se zvýšila o více než 10 %. Ceny pronájmů v Třebíči stagnují. Nákup bytu na investici začíná být populární spíše pro ty, kteří očekávají dobré uložení peněz než maximální návratnost. Je však nutné poznamenat, že takováto investice není rozhodně bezúdržbová.

Období příznivých cen nemovitostí končí. Je čím dál zajímavější prodávat.

Hypotéky zřejmě i v letošním roce zůstanou dostupné a to udrží chuť a ochotu lidí nakupovat. Navíc se začátek roku potýká s nedostatečnou nabídkou. Obzvláště nabídka bytů v Třebíči je nyní velmi malá. To je samozřejmě pro prodej velmi výhodná doba a ta rozhodně nebude trvat věčně. Schopný makléř dokáže na stávajícím trhu situaci vysoké poptávky patřičně využít a cenu maximalizovat. I dnes platí, že se dá prodávat dobře, špatně a skvěle.

Ceny nemovitostí se dle odborníků v současnosti zdají adekvátní a v souladu s ekonomickými fundamenty. I přes pokračující růst cen „realitní bublina“ České republice alespoň v letošním roce nehrozí.

Přibrzdění růstu cen by mohla podpořit menší dostupnost 100% hypoték (požadavek bank na větší podíl vlastního kapitálu). Další faktor ovlivňující růst cen může být novela zákona o dani z nabytí nemovitých věcí, která by měla nabýt účinnosti již od dubna 2016. Povinnost platit 4% daň by měla přejít z prodávajícího na kupujícího. Prodávající sice možná ze začátku nebudou ochotni skokově snížit ceny o 4 %, to by mohlo z krátkodobého hlediska vést k dalšímu růstu cen. Nicméně v druhé polovině roku to může být jeden z faktorů, které lidem bez dostatku vlastního kapitálu znemožní pořídit nemovitost na hypotéku. Tedy pokud banky nebudou ochotny půjčovat i na daň z nabytí.( Tato novela byla prozatím odsunuta)

Žádná vyjádření ve smyslu, že by se banky potýkaly s velkým množstvím nesplácených hypoték a budou měnit zásadně svoji politiku v dostupnosti hypoték, zatím neexistují. Proces získání hypotéky je již nyní náročnější a přísnější než před několika lety.

V horizontu několika let může dojít opět k poklesu. Trh je od roku 2000 stále více ovládán v kladném i záporném směru náladou než reálným stavem ekonomiky. Je pravděpodobné, že se již nebudou opakovat dlouhé roky nepřetržitého růstu. Spíše se mluví o kratších cyklech růstu a ochlazení trhu s dopadem na výši cen. Pro ochlazení trhu také mluví to, že ceny nemovitostí v celé republice rostou rychleji než inflace a koupěschopnost obyvatelstva. Rychlost růstu nominálních mezd v České republice je pomalejší než růst cen nemovitostí. Roste také zadluženost obyvatelstva. V momentě, kdy úrokové sazby hypoték stoupnou, může mít řada lidí problém. Zdražení hypoték o více než jeden procentní bod by už mohl způsobovat dlužníkům problémy se splácením.

                                                                                                     Miroslav Prokeš, ředitel RE/MAX Stars

 

Zdroje grafů na této stránce:

https://www.czso.cz/csu/czso/ceny_bytu

http://www.hypoindex.cz/hypoindex-vyvoj

   

Aktuálně hledáme

čtvrtek, 03 března 2016 00:00

Aktuálně hledáme pro klienty s hotovostí:

Byt 1 + 1, 3 + 1 v Třebiči

rodinný dům v Třebiči a okoli

rodinný dům ve Velkém Meziříčí

byt 2+1 v Třebíči

Zájemci chtějí koupit danou nemovitost pouze přes naší kancelář a proto pro Vás jako prodávající jsou naše služby zdarma, naše služby platí kupující.

Tel. Byty 731 508 277.................................... Domy a Chaty 736 631 401

 

RE/MAX TOP QUALITY KANCELÁŘ

neděle, 01 února 2015 00:00

Díky vynikajícímu hodnocení našich klientů jsme obhájili statut RE/MAX TOP QUALITY KANCELÁŘ. Tento statut získalo méně než 20% kanceláří RE/MAX.

98% klientů obsloužených makléři RE/MAX Stars podle získané zpětné vazby v budoucnu doporučí naše služby dalším klientům.

quality

   

Strana 1 z 2